Designéři

Charles a Ray Eamesovi

eames

Charles a Ray Eamesovi jsou jedni z nejvýznamnějších amerických designérů dvacátého století. Jejich sláva spočívá především v jejich novátorských přístupech a odvaze experimentovat s novými a netradičními materiály.

Charles Eames se narodil roku 1907 v St. Louis v Missouri. Brzy se začal v oboru návrhářství nábytku prosazovat natolik, že mu byla nabídnuta spolupráce od Cranbrook Academy of Art v Michiganu, kde se stal vedoucím oddělení designu. Zde se také setkal se svou budoucí druhou ženou Ray. Během války se jejich tvorba soustředila na navrhování a zdokonalování zdravotnických dlah a nosítek pro námořnictvo.

Po válce společnost Evans Products začala vyrábět nábytek navržený Eamesovými. Jejich židle z tvarované překližky byla nazývána významnou kritičkou architektury Esther McCoyovou „židlí století“.

Ludwig Mies van der Rohe

mies_van_der_rohe

Ludwig Mies van der Rohe narozen jako Maria Ludwig Michael Mies (27. března 1886, Cáchy – 17. srpna 1969, Chicago) byl německý architekt, žijící od roku 1938 v USA.

Byl synem kameníka, od svých 15 let pracoval jako stavební dělník. V roce 1905 přišel do Berlína, kde pracoval u architekta Bruna Paula.

Mezi jeho nejznámnější stavby patří Německý pavilon na Mezinárodní výstavě v Barceloně z roku 1929 a elegantní brněnská Vila Tugendhat z roku 1930.

Harry Bertoia

bertoia

Harry Bertoia (1915 – 1978), umělec, sochař, a designer moderního nábytku, se narodil v Itálii. V roce 1932 získal stipendium na Cass Technical High School v Detroitu, kde studoval malířství a sochařství.

V roce 1939 získal další stipendium, tentokrát na Cranbrook Academy of Art v Bloomfield Hills ve státě Michigan, kterou založil Eliel Saarinen.

Zde se seznámil i s Charlesem Eamesem. Ve čtyřicátých letech se plně věnoval výrobě nábytku. V roce 1950 si založil vlastní firmu v Bally v Pensylvánii. V témže roce začal spolupracovat s Florence a Hansem Knollovými, s nimiž se také seznámil na Cranbrook Academy of Art.

Jeho první křeslo navržené pro firmu Knoll, "Model 420 Diamond" (1950 - 1952) z tvarovaného pochromovaného ocelového drátu, se okamžitě stalo bestsellerem.

Objednávku Vám osobně dovezeme ještě dnes!
PSČ Prahy 4 mají na dopravu nyní slevu 50%!
Zadejte Vaše PSČ a uvidíte ihned správnou cenu dopravy!